Dotaz čtenáře

Dobrý deň

Chcel by som sa informovať o knihe „Lili – Komiks 20. století“. Kniha má aj obrázky farebné, alebo čierno biele? Fotky sú koncentračné, alebo zo života mladej židovskej dievčiny.

Ďakujem, s Božím požehnaním  duchovný brat M.

 

Odpověď:

Dobrý den,

psal jste dotaz na knihu Lili. Jde o komiks, který zachycuje hlavně dětství a mládí paní Lili, které prožila v židovském ghettu v Terezíně, a jaká byla její cesta k víře. Stručně pojednává o útěku před komunisty do Ekvádoru a k jaké službě si je s manželem Pán Bůh používal.

Fotografií je tam jen několik, a to snímky jejích vězeňských spisů z ghetta, dobová fotografie vězňů, kteří přichází do tábora, a na konci knihy několik barevných fotografií z Ekvádoru a Lili s rodinou.

Ukázku z knihy najdete zde: https://fliphtml5.com/udsh/khge[JS1] 

O vydání knihy se hodně zasloužili manželé Steigerovi, kteří získali rukopis životopisu Lili a poskytli ho bratru Mrázkovi, aby ho zpracoval do podoby komiksu. Jde o formát obecně přijímaný mládeží a naší touhou je, aby se mladí lidé seznámili s hrůzami, jež přináší jakákoli totalita, a hlavně aby si přečetli zvěst evangelia, kterou kniha obsahuje. I když je kniha zamýšlena i zpracována s ohledem na mladé lidi, věřím, že z ní každý může načerpat užitečné informace a mít duchovní užitek. Kniha jasně vyvyšuje Pána a jeho evangelium. Na jejích řádcích Lili opakovaně vyjadřuje hlubokou vděčnost Pánu za jeho vedení a ochranu během celého života.

Kéž si Pán knihu použije k Boží slávě.

S přáním Božího pokoje,

Iva Suchá

 

 


 [JS1]Prosím vlož QR kod, děkuji!